Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce

Puchar Wiosny 2013.

Już po raz dziesiąty, 11 czerwca, odbył się Puchar Wiosny 2013.
Impreza miała na celu wyłonienie najlepszej drużyny turnieju.
Do turnieju przystąpiły drużyny: Gimnazjum z Żółkiewki , Gimnazjum z Rudnika i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Żółkiewki klasy I i II . Wyniki turnieju:
I miejsce – Gimnazjum w Żółkiewce
II miejsce – Gimnazjum w Rudniku
III miejsce – ZSP Żółkiewka

Wycieczka dydaktyczna do zakłdów produkcyjnych.

W dniu 06.06.2013 r. uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do zakładów produkcyjno naprawczych znajdujących się na terenie województwa lubelskiego.
Fabryka Maszyn Rolniczych Pana Henryka Batyry produkuje agregaty uprawowe których głównym elementem konstrukcyjnym są profile rurowe. Właściciel bardzo ciekawie i szczegółowo zapoznał uczniów o zasadach tworzenia i prowadzenia własnego zakładu, umiejętności konkurowania z innymi producentami oraz zasadach pozyskiwania środków z Unii Europejskiej na rozwój przedsiębiorstwa. Zaprezentował proces tworzenia projektowania i tworzenia agregatów oraz własne rozwiązania innowacyjne.
Zwiedzając Fabrykę Maszyn Rolniczych SIPMA S.A. w Lublinie uczniowie zapoznali się z całym procesem technologicznym produkcji prac zwijających. Zobaczyli nowoczesne maszyny do obróbki metali w 3D, sterowane numerycznie wycinarki laserowe, obrabiarki i automaty spawalnicze. Najnowszej generacji urządzenia do czyszczenia metali oraz ich zabezpieczania i malowania. Obejrzeli wydział obróbki cieplnej i cieplno chemicznej oraz ostatni etap czyli montownie maszyn.
W zakładzie naprawczym silników Auto - Szlif s.c..w Janowicach uczestnicy wycieczki zapoznali się z procesem naprawczym wszystkich podzespołów silnika. Podzieleni na trzy małe grupy uczniowie, zostali bardzo dokładnie zapoznani z trzema wydziałami naprawczymi: wydziałem naprawy turbosprężarek, wydziałem naprawy kadłubów, głowic, korbowodów, tulei i wałów korbowych, wydziałem naprawy układu zasilania; wtryskiwaczy, pomp wtryskowych. Bardzo fachowa kadra pracowników i sam właściciel zakładu odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące, przyczyn zużycia elementów silnika, zasadach weryfikacji i naprawy. Mieliśmy możliwość zobaczyć w pacy maszyny najnowszej generacji do naprawy wtryskiwaczy i turbosprężarek.

III Szkolny Konkurs Mechanizacyjny.

III Szkolny Konkurs Mechanizacyjny przeprowadzonego w dniu 03.06.2013r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce.
W konkursie udział wzięło 9 trzyosobowych drużyn z klas: I TM, II TM, III TM, III ZSZ.
Po pierwszym etapie polegającym na zespołowym rozwiązaniu testu 60 pytań do drugiej części, praktycznej zostało zakwalifikowanych 7 drużyn.
W części praktycznej uczniowie wykonywali trzy zadania:
I - Uczeń miał za zadanie złożyć przegub kulowy. II - Uczeń miał dokonać ustawień sadzarki automatyczne do ziemniaków na zadany rozstaw sadzeniaków w rzędzie.
III - Uczeń miał wykonać slalom między ustawionymi tyczkami cofając tyłem agregatem złożonym z ciągnika New Holland i prasy zwijającej.
Wszystkie zadania należało wykonać jak najszybciej.

W wyniku przeprowadzonych dwóch etapów poszczególne drużyny zajęły następujące miejsca.
I. Puchala Łukasz, Król Paweł, Matysiak Piotr
II. Rzerzutka Kamil, Furmaga Michał, Maksim Michał
III. Miszczak Szymon, Chałczyński Grzegorz, Chraplewski Mateusz
III. Węsławek Sebastian,Traczyński Marcin, Chmiel Jacek
V. Kondratowicz Paweł, Pawłasek Grzegorz, Stronk Kamil
VI. Prus Damian, Fronc Grzegorz, Rzerzutka Jarosław
VII. Pisiewicz Mariusz, Gąsławski Jarosław, Stefański Marcin
VIII. Cimek Sebastian, Kardyka Marcin, Tomala Damian
IX. Król Daniel, Mielniczuk Artur, Tomaszek Dariusz

Powiatowe Eurobiegi Krasnystaw 2013.

Już po raz dziesiąty, 23 maja, odbyły się Powiatowe Eurobiegi Krasnystaw 2013.
Impreza miała na celu wyłonienie najlepszych zawodników ze szkół i zakładów pracy na poszczególnych dystansach i różnych kategoriach wiekowych, wspieranie europejskich idei popularyzacji sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Naszą szkołę reprezentowali:
Agnieszka Gontarz
Patrycja Lewicka
Klaudia Lewicka
Kamil Chwałek
Damian Prus
Marcin Sitański
Artur Mielniczuk
Piotr Matysiak
Damian Polski
Radosław Łysakowski

Kamil Chwałek zajął 6 miejsce na dystansie 1800 m.

Spotkanie z przedstawicielami IPN w Lublinie.

W dniu 16 maja uczniowie naszej szkoły z klasy I LO i I TM brali udział w spotkaniu z przedstawicielami IPN w Lublinie zorganizowanym przez Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Zamość Koło Rejonowe z Żółkiewce oraz Wójta Gminy Żółkiewka, które odbyło się w hali sportowej Gimnazjum w Żółkiewce. Podczas spotkania wygłoszone były następujące wykłady:
-dr Jacek Romanek: Powstanie, struktury i ludzie Urzędu Bezpieczeństwa w powiecie krasnostawskim
-Artur Piekarz: Działalność antykomunistycznego podziemia zbrojnego na terenie powiatu krasnostawskiego
-dr Daniel Piekaruś: Działalność konspiracyjna ostatniego członka podziemia niepodległościowego Leona Majchrzaka

Dodatkowa atrakcją była prezentacja uzbrojenia i umundurowania żołnierzy podziemia niepodległościowego.
Podczas spotkania weterani AK w darze dla szkół przekazali dokumentalne filmy historyczne ŚZŻAK Okręg Zamość oraz książki.
Opiekun grupy J. Stępień

Matura 2013.

Od dnia 7 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce uczniowie klasy IV Technikum i III Liceum Ogólnokształcacego rozpocęli zmagania z egzaminem maturalnym.
POWODZENIA!

Konstytucja 3 Maja.

W dniu 30 IV 2013 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była, to pierwsza w Europie Konstytucja wprowadzona "dla dobra powszechnego, dla ocalenia Ojczyzny naszej i jej granic(…)konstytucję uchwalamy i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy". Dzięki niej Polska stała się nowoczesną monarchią Konstytucyjną z parlamentarną odpowiedzialnością ministrów oraz wprowadzeniem Monteskiuszowskiego trójpodziału władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Dzieło, to zniweczyła Konfederacja targowicka, wojna z Rosją i w konsekwencji III rozbiór Polski.

Szkolenie w zakresie ochrony roślin..

W dniach 29 - 30. 04. 2013 odbyło się w naszej szkole szkolenie w zakresie ochrony roślin dotyczące: Stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy.
Uczniowie i rolnicy uzyskali zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, które są niezbędne do wykonywania zabiegów chemizacyjnych oraz zakupu środków ochrony roślin.

Pożegnanie klas maturalnych.

W piątek 26 kwietnia o godzinie 9.15 w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. W dniu tym maturzyści uczynili kolejny krok ku dorosłości. Na uroczystości zakończenia roku szkolnego dzisiejszych już absolwentów szkół średnich gościli m.in. Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie pani Aleksandra Stachula, proboszcz parafii rzymsko - katolickiej w Olchowcu ksiądz Stanisław Dworniczak oraz Przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły pan Stanisław Krzysztoń. Na wstępie na salę wprowadzono uroczyście sztandar szkoły i wszyscy odśpiewali hymn narodowy. Następnie dyrektor Stanisław Rogalski powitał zebranych i skierował do maturzystów słowa podziękowania za owocną współpracę i życzenia pomyślności na przyszłość. Potem przekazał głos pani Naczelnik Wydziału Oświaty, która dołączyła swoje życzenia dla maturzystów. Potem absolwenci przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom. W dalszej kolejności zostały wręczone nagrody, dyplomy i listy pochwalne dla najlepszych absolwentów. Na zakończenie uczniowie klasy III Technikum wykonali przygotowany pod kierownictwem pani Aliny Chromczak pożegnalny program poetycko - muzyczny oraz scenki humorystyczne. Naszym absolwentom życzymy spełnienia marzeń i aby lata spędzone w naszej szkole były dla nich zawsze miłym wspomnieniem..

III MIEJSCE DLA ZSP W ŻÓŁKIEWCE W RANKINGU POWIATOWYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH.

W dniu 23 kwietnia 2013 r. odbyło się podsumowanie wyników powiatowych konkursów przedmiotowych. Uczniowie z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą wykazując się wiedzą i umiejętnościami z dziewięciu przedmiotów: język polski, język angielski, historia, matematyka, fizyka, biologia, geografia, chemia i podstawy przedsiębiorczości. W rankingu powiatowych konkursów przedmiotowych nasza szkoła zajęła III miejsce. Jest to wysokie miejsce zważywszy, że wśród szkół prowadzących kształcenie zawodowe w naszym powiecie jest to miejsce pierwsze. Najwyższe wyniki osiągnęli nasi uczniowie z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości zajmując II miejsce (ucz. Jarosław Gąsławski kl. III Technikum) i III miejsce (ucz. Radosław Łysakowski kl. IV Technikum i ucz. Łukasz Kęska kl. IV Technikum).

STYPENDIUM STAROSTY KRASNOSTAWSKIEGO DLA KLAUDII LEWICKIEJ.

Uroczysty charakter miała uroczystość wręczenia stypendium Starosty Krasnostawskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Spotkanie odbyło się w dn. 23.04.2013 r. w refektarzu Muzeum Regionalnego w obecności władz powiatu, rodziców, uczniów, dyrektorów szkół oraz nauczycieli. Spotkanie zaszczycili swą obecnością - Pani Elżbieta Prus - kierownik Delegatury w Chełmie. Obecni byli także: starosta Janusz Szpak, wicestarosta Henryk Czerniej, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Nowosadzki, przewodnicząca Komisji Oświaty Elżbieta Kmieć. Naszą szkołę reprezentował pan dyrektor Stanisław Rogalski. Wśród 15 uczniów, którzy otrzymali stypendium Starosty Krasnostawskiego była uczennica kl. I Liceum Ogólnokształcącego w Żółkiewce - Klaudia Lewicka. Gratulujemy.

Dzień Ziemi.

Dzień Ziemi w naszej szkole obchodziliśmy 22 kwietnia.Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego czujemy się odpowiedzialni za jej stan. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wykonał gazetkę na korytarzu szkolnym, natomiast uczniowie z klasy I T, II T, I LO posprzątali teren wokół szkoły.

Dzień Samorządności Szkolnej.

21 marca 2013r w naszej szkole odbył się Dzień Samorządności Szkolnej. W tym dniu uczniowie byli gospodarzem szkoły. Zorganizowali dzień projekcji filmów edukacyjnych oraz turniej piłki siatkowej. Odbyły się również spotkania integracyjne z wychowawcami klas oraz dzień z Internetem.

XXXVII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

XXXVII eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbyły się 19. IV. 2013r. w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach. Przewodniczącym Komitetu Okręgowego OWiUR jest Pan prof. dr hab. Edward Pałys. Sekretarzem Komitetu Okręgowego OWiUR jest Pan dr Piotr Kamyk. Olimpiada organizowana jest we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie, a Komitet Główny olimpiady znajduje się w Siedlcach.
W XXXVII eliminacjach okręgowych OWiUR brało udział 215 uczestników z Polski Południowo – Wschodniej (Województwo Lubelskie Podkarpackie) z 39 szkół.

Po wystąpieniach gości oficjalnego otwarcia się XXXVII eliminacji okręgowych OWiUR dokonał Przewodniczący Komitetu Okręgowego prof. dr hab. Edward Pałys, który przedstawił kierowników komisji egzaminacyjnych w 7 blokach tematycznych:
1. produkcja roślinna,
2. produkcja zwierzęca,
3. mechanizacja rolnictwa,
4. żywienie człowieka i gospodarstwo domowe,
5. agrobiznes,
6. ogrodnictwo,
7. architektura krajobrazu
Olimpiada trwała w godzinach 1000 – 1730. Uczestnicy mieli do rozwiązania test złożony z 60 pytań i 3 zadania praktyczne. O godz. 1745 rozpoczęło się oficjalne ogłoszenie wyników olimpiady. W tej części uroczystości uczestniczyli goście w osobach: Pani Iwona Sikora – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Pan Kazimierz Radko – Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego. Przewodniczący Komitetu Okręgowego prof. dr hab. Edward Pałys przedstawił nazwiska laureatów poszczególnych bloków, którzy będą reprezentowali Okręg Lubelski na eliminacjach centralnych w Miętnem.
Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów klasy IV technikum mechanizacji rolnictwa.
Najbliższy zakwalifikowania się do etapu centralnego był Patryk Polski, któremu zabrakło 1 punktu do premiowanego miejsca i zajął V miejsce.
Łukasz Kęska został sklasyfikowany na ok. 10, Seweryn Plich na ok. 18 miejscu.
W bloku mechanizacji rolnictwa brało udział 37 uczniów.

Powiatowy Turniej Motoryzacyjny.

W dniu 17.04.2013r w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbył się Powiatowy Turniej Motoryzacyjny, w którym wzięły udział ekipy z pięciu szkół pow. krasnostawskiego.
Uczestnicy konkursowych zmagań mieli za zadanie wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Jednym dodatkowych zadań było rozpoznawanie części pojazdów. Uczestnicy musieli wskazać ich zastosowanie. - Jeden z zawodników reprezentujący każdą z drużyn musiał posiadać prawo jazdy kat. B, albowiem w trakcie zawodów odbywała się konkurencja jazdy samochodem po wyznaczonym torze przeszkód tzw. "próba Stewarta" - którą najszybciej pokonał uczeń naszej szkoły Marcin Bożek.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Łukasz Kęska, Patryk Polski, Marcin Bożek, uczniowie klasy IV technikum mechanizacji rolnictwa.
W generalnej klasyfikacji nasi uczniowie zajęli II miejsce.

XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ.

16 kwietnia w Metropolitarnym Seminarium Duchownym w Lublinie odbył etap diecezjalny Konkursu, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", w którym udział wzięło 227 uczniów z Diecezji Lubelskiej.
Tekstem źródłowym Konkursu było Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Księga Rodzaju i List Świętego Pawła do Rzymian).
Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie Piotr Merski kl II T i Mariusz Pisiewicz kl.III T, w nagrodę za zgłębianie Słowa Bożego otrzymali pamiątkową książkę i dyplom.

Młodzież zapobiega pożarom.

W dniu 28.03.2013 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe XXXVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach udział wziął uczeń naszej szkoły Wójcik Sławomir z klasy I LO. Otrzymał pamiątkową nagrodę i wyróżnienie oraz uczestniczył w pokazach sprzętu będącego na wyposażeniu w KPPSP w Krasnymstawie przeprowadzonego przez zawodową Straż Pożarną.

Życzenia świąteczne.

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie wszystkim uczniom i pracownikom życzy Dyrekcja.

Wielkanoc 2013.

W dniu 27 marca 2013r. odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Montaż słowno-muzyczny pt. "Jeżeli chcesz Mnie naśladować, to weź swój krzyż na każdy dzień", przygotowała młodzież z klas: I LO, III LO, II TM, III TM pod kierunkiem katechetki Wiesławy Pastuszak.

Dni Otwarte Szkoły 2013.

Dnia 22 marca 2013 r. w ZSP w Żółkiewce obyły się DNI OTWARTE SZKOŁY dla gimnazjalistów. Tego dnia gościliśmy młodzież z gimnazjum w Żółkiewce i okolicznych gimnazjów (w Rudniku, Wysokiem, Gorzkowie, Turobinie, Krzczonowie i Rybczewicach). Uczniowie Zespołu Szkół w Żółkiewce przygotowali na tę okazję prezentację multimedialną o szkole oraz część artystyczną w postaci humorystycznych scen z życia szkoły. Następnie gimnazjaliści zwiedzali budynek szkoły, sale lekcyjne, pracownie warsztatowe i mechanizacyjne oraz poznali nauczycieli prowadzących poszczególne zajęcia. Starsi uczniowie przekazywali młodszym koleżankom/kolegom informacje dotyczące specyfiki nauki w liceum ogólnokształcącym, technikum (kształcącym w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa oraz technik ekonomista) i zasadniczej szkole zawodowej (kształcącej w zawodach: mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz mechanik samochodowy). Gimnazjaliści zapoznali się z osiągnięciami młodzieży ZSP w Żółkiewce w konkursach i olimpiadach. Uczestniczyli również w prezentacji sprzętu mechanizacyjnego, obejrzeli wyposażenie pracowni do nauki zawodu. Na koniec spotkania wszyscy zostali poczęstowani wyśmienitą grochówką. Organizacją i prowadzeniem Dni Otwartych Szkoły zajęli się uczniowie kl. I LO oraz II, III i IV Technikum we współpracy z nauczycielami.

Wycieczka dydaktyczna AGROTECH KIELCE 2013.

W dniu 8 marca 2013 roku nauczyciele przedmiotów zawodowych uczestniczyli z uczniami z klas: I TM, II TM, III TM, I ZSZ, III ZSZ na wystawie Międzynarodowych Targów Maszyn Rolniczych AGROTECH 2013 w Kielcach. Uczniowie zapoznali się z nowościami technicznymi oraz zasadami promocji i handlu. Podczas rozmów z producentami maszyn i ciągników dowiedzieli się o kierunkach rozwoju rolnictwa w Polsce i Unii Europejskiej.

Akademia z okazji Dnia Kobiet.

W dniu 07.03.2013 uczniowie pod kierunkiem Marcina Suchodolskiego i Dariusza Golca przygotowali akademię prezentując montaż słowno -muzyczny "Z kobietami źle, bez nich jeszcze gorzej". Na zakończenie Dyrektor Szkoły złożył wszystkim Paniom i uczennicom gorące życzenia.

XXXVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 05.03.2013 w Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce zostały przeprowadzone eliminacje gminne XXXVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
W eliminacjach udział wzięli następujący uczniowie:
Wójcik Sławomir, Cimek Sebastian, Puchala Łukasz, Polski Damian, Plich Marek
Do eliminacji powiatowych zakwalifikował się Wójcik Sławomir.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody i wyróżnienia.

STUDNIÓWKA 2013.

Uczniowie ostatnich klas z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce IV Technikum i III Liceum Ogólnokształcącego bawili się 2 lutego 2013 r. na Balu Studniówkowym. W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni goście, rodzice oraz nauczyciele. Studniówka rozpoczęła się o godzinie 19.00 tradycyjnym polonezem. Były przemówienia, kwiaty, podziękowania, a później przyszedł czas na toast oraz życzenia pomyślności i powodzenia na majowych egzaminach. Zabawa na parkiecie w rytm współczesnych przebojów trwała niemal do białego rana. Wrażenia na długo pozostaną w pamięci.

Światowy Tygodzień Przedsiębiorczości.

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości szkoła włączyła się w projekt "Biznes przy tablicy", aby wspomagać uczniów w wyborze kierunku dalszego kształcenia. Uczniowie mieli możliwość uzyskania wiedzy, umiejętności i kształtowania postaw przedsiębiorczych, warunkujących aktywne uczestnictwo w życiu gospodarczym lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Młodzież uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami lokalnego biznesu. W tym roku szkolnym były to przedsiębiorstwa : PPHU "AGROPEST" S.J.Sobótka T., Chachuła T., Rudnicki L. oraz SKLEP CZĘŚCI ZAMIENNYCH Ryszard Marchewka

150 Rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego.

22 I 2013 roku w Krasnymstawie odbyły się obchody 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego Rozpoczęła je msza św. odprawiona przez ks. dziekana Henryka Kapicę w kościele p.w. św. Franciszka Ksawerego. Po mszy uformowany został pochód, który pod przewodnictwem orkiestry dętej Radosława Drzazgi, przemaszerował do Krasnostawskiego Domu Kultury. W sali kinowej rozpoczęła się druga część obchodów. Po powitaniu przybyłych gości starosta Janusz Szpak zaprezentował referat okolicznościowy w którym przedstawił szczegółowo wydarzenia, które rozegrały się na ziemiach powiatu przed 150 laty. W uroczystościach tych brała udział także młodzież z naszej szkoły wraz z Dyrektorem p. S. Rogalskim i nauczycielem historii J. Stępniem.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Wśród 264 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego znalazł się uczeń nasze szkoły – Maciej Daniło. Uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów odbyła się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Stypendium Starosty Krasnostawskiego.

Dnia 18.01.2013 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się uroczystość wręczania Stypendiów Starosty dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu za bardzo dobre wyniki w roku szkolnym 2011/2012. Wśród stypendystów znalazła się uczennica klasy III LO – Paulina Zbiciak.

OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Radosław Marczyński (kl. II T) zakwalifikowany do Eliminacji Okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości .

Miło nam poinformować, że uczeń klasy II Technikum Radosław Marczyński został zakwalifikowany do Eliminacji Okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości. Radek znalazł się w gronie 253 najlepszych osób z Okręgu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zajmując 27 miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w zakwalifikowaniu się do etapu centralnego.

Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej - dziewczyny.

W dniu 31. 01. 2013r nasza szkoła uczestniczyła w powiatowych zawodach w piłkę siatkową. Drużyna zajęła IV miejsce w powiecie. Skład drużyny: Rak Monika, Kowalik Karolina, Lewicka Patrycja, Banaszak Agnieszka, Tomasik Magdalena, Pąk Anna, Gontarz Agnieszka, Atras Anna .

Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej - chłopcy.

W dniu 30. 01. 2013r nasza szkoła uczestniczyła w powiatowych zawodach w piłkę siatkową Drużyna zajęła II miejsce w powiecie. Skład naszej drużyny: Różyło Radosław, Nowakiewicz Łukasz, Kondratowicz Paweł, Daniło Maciej, Kowalik Jarosław, Sobisiak Andrzej, Kamil Chwałek, Amerla Damian

I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta.

Dnia 27.01.2013r. w hali sportowej w Żółkiewce odbył się turniej piłki siatkowej. W turnieju uczestniczyło 7 zespołów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Andrzej Sobiesiak, Kamil Chwałek, Maciej Daniło, Jarosław Kowalik, Radosław Różyło, Marcin Traczyński, Jacek Chmiel, Arkadiusz Skica. Drużyna zajęła IV miejsce.

Rejon w tenisie stołowym drużynowy.

W dniu 17 stycznia w Hrubieszowie odbyły się ?Drużynowe Mistrzostwa Rejonu w tenisie stołowym. Z naszej szkoły na mistrzostwa rejonu zakwalifikowały się Monika Rak, Patrycja Lewicka.

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej - dziewczyny, chłopcy.

Od 16. 01.2013r. odbyły się zawody w piłkę siatkową. W zawodach brało udział VI drużyn chłopców z klas: I LO i I T, II T, III T i III LO, IV T, I ZSZ, III ZSZ oraz dwie drużyny dziewcząt. Wyniku rozegranych spotkań poszczególne miejsca. Kategoria chłopcy:
I miejsce III T
II miejsce IV T
III miejsce II T
Kategoria dziewczęta
I miejsce I LO
II miejsce III LO

Mistrzostwa Powiatu Krasnostawskiego w piłce nożnej halowej.

W dniu 14 stycznia 2013r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siennicy Różanej odbyły się mistrzostwa w piłkę nożną halową. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karol Olech, Krzysztof Kuzioła, Marcin Dąbek, Marcin Ścibak, Paweł Kondratowicz, Kardyka Damian, Jacek Snopek. Drużyna zajęła IV miejsce.

XX GMINNY PRZEGLĄD JASEŁEK I PASTORAŁEK W ŻÓŁKIEWCE.

13 stycznia 2013 r. już po raz dwudziesty w Hali Sportowej w Żółkiewce odbył się Gminny Przegląd Jasełek i Pastorałek zorganizowany przez Ośrodek Kultury Samorządowej . Naszą szkolę reprezentował zespół wokalno - muzyczny, który zaśpiewał znane kolędy i pastorałki.

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Krasnostawskiego w tenisie stołowym.

W dniu 10 stycznia 2013 r. w ZSP nr 2 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Krasnostawskiego w tenisie stołowym. Z naszej szkoły udział brali: Mateusz Chraplewski, Paweł Kondratowicz, Marcin Traczyński, Monika Rak, Klaudia Lewicka, Patrycja Lewicka. Wśród dziewcząt Monika Rak i Patrycja Lewicka zajęły II miejsce i zakwalifikowały się na zawody rejonowe w Hrubieszowie

Wspólne kolędowanie.

W dniu 21.12.2012r.w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe poprzedzone częścią artystyczną. Montaż słowno - muzyczny opracowała młodzież pod kierunkiem Pani Aliny Chromczak wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Były kolędy, pastorałki, poezja refleksyjna związana z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Następnie zebrani podzielili się opłatki składając sobie życzenia.

VIII OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

W dn. 06.12.2012 r. odbył się szkolny etap VIII Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem "Ludzie w przedsiębiorstwie". O zakwalifikowanie się do etapu okręgowego rywalizowali uczniowie kl. II, III i IV Technikum oraz kl. III Liceum Ogólnokształcącego. Do bieżącej edycji Olimpiady Przedsiębiorczości zgłosiło się blisko 21 tys. uczniów z 1102 szkół, stąd rywalizacja jest duża. Warto jednak podjąć tą próbę, gdyż nagrodą są indeksy SGH i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Andrzejki 2012.

Dnia 29.11.2012r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa w trakcie, której uczniowie mogli poznać swoją przyszłość, z lanego wosku i innych wróżb andrzejkowych. Organizatorem dyskoteki był Samorząd Uczniowski i wychowawcy klas. Wszystkim przyświecała wspaniała zabawa.

XXVI OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ.

XXVI OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ - etap szkolny W dn. 07.11.2012 r. odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Uczniowie kl. II, III i IV Technikum oraz kl. III Liceum Ogólnokształcącego rywalizowali o zakwalifikowanie się do etapu okręgowego. W tym roku do rywalizacji stanęło 12710 uczniów z 806 szkół. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi "Nierównowagi w gospodarce. Przyczyny i skutki".

Spektakle profilaktyczne: SEKRET i SPISEK.

W dniu 06.11. 2012 uczniowie uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych ?SEKRET? i ?SPISEK? przygotowanych przez młodzież ze stowarzyszenia PAT.

Szkolne Zawody w Tenisie Stołowym.

W dniach 13, 15, 20.listopada. 2012 roku w naszej szkole odbyły się szkolne zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w II grupach wiekowych:
I grupa klasy I i II
II grupa klasy III i IV.
W rywalizacji wzięło udział 45 zawodników i zawodniczek z Liceum Ogólnokształcącego, Technikum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
Kategoria dziewcząt:
I miejsce - Patrycja Lewicka
II miejsce - Monika Rak
III miejsce - Magdalena Tomasik
Kategoria chłopców I grupa wiekowa:
I miejsce - Mateusz Chraplewski klasa II T
II miejsce - Mateusz Król klasa I LO
III miejsce - Paweł Kondratowicz klasa II T
Kategoria chłopców II grupa wiekowa:
I miejsce - Damian Kardyka
II miejsce - Maciej Daniło
III miejsce - Arkadiusz Skica
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

11 listopada - Święto Niepodległości

W dniu 11.11.2012 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w akademii z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Wspólne przeżywanie świąt i rocznic państwowych integruje młodzież i społeczeństwo, ale ma również wymiar edukacyjny i wychowawczy. Jest to jednocześnie czas na chwilę zadumy i refleksji. W sposób szczególnie uroczysty obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, bo "Przeszłość zachowana w pamięci jest częścią teraźniejszości" (T. Kotarbiński). Z tej okazji, również w bieżącym roku, uczniowie przygotowali montaż poetycko ? muzyczny, urozmaicony piosenkami legionowymi i przedstawili go, nie tylko społeczności szkolnej, ale wystąpili również na gminnej uroczystości z udziałem władz Gminy Żółkiewka oraz społeczności lokalnej. W inscenizacji brało udział 14 osób ? dziewcząt i chłopców z liceum ogólnokształcącego i technikum. Przygotowania odbywały się pod kierunkiem p. A. Chromczak, a uczestniczyli w niej: M. Rak, K. Szewczyk, P. Lewicka, K. Lewicka, K. Fila z kl. I LO, D. Lewicki z kl. III LO oraz J. Martyna, K. Król, J. Chmiel, A. Małek z kl. III Technikum i P. Merski, K. Stronk, M. Chyliński z kl. II Technikum. Montaż poetycki przypominał trudne losy narodu polskiego na przestrzeni dziejów, opiewała patriotyzm i zrywy narodowowyzwoleńcze, eksponowała znaczenie wolności narodu i człowieka oraz wskazywała ciągłą potrzebę pracy nad sobą i dla dobra kraju. Kompozycja poezji i piosenek podkreślała odwagę i poświęcenie Polaków w walce o wolność, oddziaływała na uczucia i wyobraźnię oraz wywołała wzruszenie widzów.

Rejon w tenisie stołowym

W dniu 8 listopada 2012 r. w Zamościu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Rejonu w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyło 25 zawodników z 5 powiatów: Z naszej szkoły na mistrzostwa rejonowe zakwalifikowała się Monika Rak.

MÓJ KAPITAŁ ZAWODOWY

W dniu 29.10.2012 r. młodzież klasy III Liceum Ogólnokształcącego, klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej i klasy IV Technikum uczestniczyła w warsztatach poradnictwa zawodowego ?Mój kapitał zawodowy? prowadzonych przez przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie filia w Chełmie ? Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Zajęcia prowadzili: doradca zawodowy - p. D. Mech i doradca zawodowy/psycholog - p. J. Michalak. Warsztaty miały na celu pomoc uczniom w: sprecyzowaniu oczekiwań zawodowych, ocenie predyspozycji i preferencji zawodowych, wyborze ścieżki edukacyjnej i dokonaniu analizy rynku pracy pod kątem własnych możliwości.

MŁODZIEŻ Z UKRAINY W ŻÓŁKIEWCE

W dn. 30.10.2012 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce gościł 18-osobową grupę młodzieży wraz z opiekunami ze Szkoły Sobotnio-Niedzielnej Sióstr Dominikanek w Żółkwi na Ukrainie. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli: młodzież z ww. szkół, Dyrektor ZSP Pan Stanisław Rogalski, Prezes Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Żółkiewki Pan Bohdan Kiełbasa, Pani Ludmiła Iwaniec Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddział w Żółkwi, proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Żółkiewce ks. kanonik Marian Wiech, nauczyciele i pracownicy ZSP w Żółkiewce. Miejscowa młodzież przedstawiła w formie prezentacji komputerowej osobę łączącą Żółkiew i Żółkiewkę ? Hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Goście nawiązując do wspólnej przeszłości zaprezentowali z kolei postać Króla Jana III Sobieskiego. Po części oficjalnej i artystycznej młodzież zwiedzała Żółkiewkę. Wizyta partnerska była możliwa dzięki Stowarzyszeniu Wspólnota Polska Oddział w Lublinie.

AKCJA TYDZIEŃ DLA OSZCZĘDZANIA

"Tydzień dla Oszczędzania" to jedna z największych akcji edukacyjnych w Polsce i Europie, której celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu zarządzania własnymi środkami finansowymi. Edukacja finansowa jest dla każdej rodziny i każdej osoby fundamentem, na którym można budować osobisty i zawodowy sukces. Podczas V edycji Tygodnia dla Oszczędzania w szkole obyły się spotkania uczniów (Liceum Ogólnokształcącego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Technikum i Technikum Uzupełniającego) z p. Henryką Lewczyk i p. K. Dąbską - przedstawicielami Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie ? Oddział w Żółkiewce. Spotkania przybliżyły młodzieży formy oszczędzania proponowane przez banki. Warto je poznać, gdyż pozwalają na racjonalne gospodarowanie posiadanymi środkami. Ponadto młodzież miała możliwość uczestnictwa w godzinach wychowawczych poświęconych ww. problematyce, w tym z wykorzystaniem materiałów multimedialnych ?Jak odłożyć pierwszy milion??

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Krasnostawskiego w tenisie stołowym.

W dniu 25.10.2012.r. w ZSP nr 2 odbyły się indywidualne Mistrzostwa Powiatu Krasnostawskiego w tenisie stołowym. Z naszej szkoły udział brali: Kamil Chwałek, Maciej Daniło, Marcin Traczyński, Monika Rak, Klaudia Lewicka, Patrycja Lewicka Wśród dziewcząt V miejsce zajęła Monika Rak i zakwalifikował się na zawody rejonowe w Zamościu.

Film pt. "Bitwa pod Wiedniem"

Film pt. ?Bitwa pod Wiedniem? zgromadził przed ekranem sporą grupę młodzieży. Wśród nich znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły. Film był oparty na faktach historycznych, dobrze zobrazował wydarzenia tamtych czasów. Ukazał wielką wolę, odegrał w bitwie król Jan III Sobieski ze swoim wojskiem.

XXVIII Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.

?Kto wierzy nigdy nie jest sam? ? to hasło już XXVIII Pielgrzymki maturzystów lubelskich na Jasną Górę.
Jasna Góra , to miejsce duchowej stolicy narodu polskiego. Od wieków ludzie pielgrzymują do Sanktuarium Jasnogórskiego aby przedstawić Maryi swoje prośby i dziękczynienia. Z naszej szkoły na pielgrzymkę udało się 12 uczniów z III klasy LO i 8 uczniów z IV T oraz wychowawcy J.Roczeń. H. Różyło, W. Pastuszak , dyrektor S. Rogalski. Zwiedziliśmy Kaplicę Matki Bożej, Salę Rycerską, Bazylikę pod wezwaniem Świętego Krzyża i Narodzenia NMP, Skarbiec, Aulę Ojca Kordeckiego, Muzeum 600-lecia, Arsenał, Wieżę Jasnogórską i Wały obronne. Podziwialiśmy pomnik papieża Jana Pawła II, kardynała Wyszyńskiego, przeora Kordeckiego. Uczestniczyliśmy we Mszy świętej celebrowanej przez biskupa Mieczysława Cisło, podczas liturgii maturzyści przy zapalonych lampionach odnowili przyrzeczenia chrzcielne oraz oddali się w opiekę Maryi w Akcie Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej. Następnie rozważaliśmy tajemnice chwalebne różańca świętego. O godz. 21:00 włączyliśmy się do Apelu Jasnogórskiego. Potem udaliśmy się na Wały Jasnogórskie, aby przy świetle z lampionów odprawić nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po dniu pełnych przeżyć duchowych i fizycznych, szczęśliwie powróciliśmy do domu.

Spływ kajakowy rzeką Wieprz

Z inicjatywy uczniów dnia 10.10.2012r odbył się spływ kajakowy rzeką Wieprz trasą z Obroczy do Zalewu Rudka o długości 7 kilometrów. Uczestniczyło w nim 14 uczniów i dwóch opiekunów. Organizatorzy imprezy turystycznej dbając o bezpieczeństwo uczestników udzielili instrukcji o zachowaniu się na trasie spływu, zaopatrzyli wszystkich w kapoki i potrzebny sprzęt. Płynąc rzeką Wieprz obserwowaliśmy piękny jesienny różnorodny krajobraz. Złota polska jesień zachwycała wszystkich pełna gamą barw, zapachów, dźwięków rozdawanych szczodrze przez naturę. Drzewa mieniły się urokiem różnych kolorów: złota, czerwieni, brązu, żółci i pomarańczy. Młodzież miała możliwość obcowania z przyrodą, która dostarczała wielu wrażeń i przeżyć, wzbogacała zmysły wzroku, słychu i powonienia. Po zakończeniu spływu udaliśmy się nad stawy Echo znajdujące się na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Mieliśmy możliwość obserwacji konika polskiego na łonie natury. W Zwierzyńcu widzieliśmy kościół na wodzie, dzwonnicę obok kościoła, Browar, Pałac Plenipotenta, budynek zarządu Ordynacji Zamojskiej. Przed powrotem do domu wybraliśmy się na wspólną pizzę. W drodze powrotnej młodzież dzieliła się wrażeniami ze spływu. Wyprawa kajakowa była udana, wracaliśmy zadowoleni i radośni.

Wycieczka dydaktyczno - krajoznawcza AGRO-CHOW 2012 Bednary

W dniach 22-23 września uczniowie szkół zawodowych uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno-wychowawczej na XIV Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO SHOW. Były to cztery dni spotkań, wymiany doświadczeń, dyskusji, ale też dobrej zabawy. W pierwszym dniu AGRO SHOW wystawę odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Stanisław Kalemba. Dzięki wysiłkowi organizatorów ? Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz wystawców, przybyli do Bednar rolnicy mieli okazję z bliska obejrzeć najnowocześniejsze urządzenia, maszyny oraz wszelkiego rodzaju materiały do produkcji rolnej. Podobnie, jak to miało miejsce podczas poprzednich wystaw, także i tym razem wielkim zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się pokazy maszyn podczas pracy na specjalnie do tego celu przygotowanych poletkach. Atrakcji nie brakowało także na samych stoiskach, gdzie organizowane były liczne konkursy, widowiskowe pokazy maszyn, spotkania z fachowcami poszczególnych branż. Na niektórych stoiskach spotkać można było także znanych z seriali aktorów oraz uczestników programów telewizyjnych. XIV Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW była największą w historii tej imprezy. ? Tegoroczną wystawę odwiedziło 131 tysięcy osób, w tym około 700 grup zorganizowanych. Wśród przybyłych było wielu gości zagranicznych, w tym z tak odległych krajów jak Stany Zjednoczone, czy Korea. ? Na ponad 145 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni zaprezentowało się 740 wystawców, w tym 90 zagranicznych z 20 krajów ? Francji, Niemiec, Litwy, Irlandii, Austrii, Czech, Słowenii, Danii, Włoch, Anglii, Ukrainy, Holandii, Kanady, Południowej Korei. ? Całkowita powierzchnia wystawy wraz z parkingami wynosiła 90 hektarów. ? Powierzchnia poletek, na których odbywały się pokazy pracy maszyn rolniczych wynosiła 48 tysięcy metrów kwadratowych. ? W pokazach wzięło udział 33 maszyny, w tym 11 było zupełnymi nowościami na rynku. ? W trakcie AGRO SHOW odbyła się gala podsumowująca konkursy ,,Serwis na medal'' oraz ,,Mechanik na medal''. W wycieczce udział wzięło 14 uczniów technikum mechanizacji rolnictwa oraz czterech nauczycieli. Ponadto uczniowie zwiedzali zabytki Gniezna i Katedrę w Licheniu.

Dożynki 2012

Koniec wakacji uwieńczyło Święto Plonów. Nasza szkoła, czyli ZSP w Żółkiewce znajduje się na prowincji i właśnie stąd wywodzi się społeczność uczniowska oraz większość nauczycieli. Między innymi, dlatego znane nam są problemy tego środowiska. Pragnąc podkreślić, że stanowimy jego cząstkę oraz utożsamiamy się z tym społeczeństwem, co roku uczestniczymy w Dożynkach Gminno - Parafialnych. Obok wystawy sprzętu rolniczego, którą przygotowali uczniowie wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych, urządziliśmy stoisko z wypiekami regionalnymi. Tym zajęły się panie nauczycielki. Nasze wypieki cieszyły się ogromnym powodzeniem, pomimo tego, że przygotowaliśmy dużą ilość różnorodnych ciast i potraw, to po niedługim czasie na stole niewiele zostało. Obecność potraw podkreślała wspaniały efekt całorocznego trudu rolnika. "Ileż to pracy i modlitwy w uprawę roli włożyć trzeba, żeby mieć na stole świeży bochen chleba". Zapewne wszystkim bardzo smakowały zaproponowane przez nas wypieki. W trakcie części artystycznej Święta Plonów uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum wystąpili przygotowaną inscenizacją, która składała się ze skeczu kabaretowego "Lotnisko" i dwóch utworów muzycznych. Występ nagrodzony został dużymi brawami.

Początek roku szkolnego 2012/2013.

Nowy rok szkolny 2012/2013 uczniowie i nauczyciele rozpoczęli 3 września. Delegacja młodzieży wraz z pocztem sztandarowym, złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym poległych żołnierzy w czasie II wojny światowej. O godz. 8:30 w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Żółkiewce odprawiona została Msza Święta, natomiast uroczystość inauguracji w szkole odbyła się o godz.9:30. Pan dyrektor serdecznie przywitał zgromadzonych, a szczególnie uczniów klas pierwszych. Wszystkim i życzył owocnej pracy.

Archiwum

Archiwum

Rozmiar Czcionki

A+ | Reset | A-