Zespół Szkół w Żółkiewce
Godło
ZS
w Żółkiewce
W końcu, nareszcie weekend!
08
:
54
:
26
Menu

Zobacz również
dziennik bip bip perspektywy OSE nie
12 lutego 2026

XLIII Olimpiada Młodych Producentów Rolnych

W środę, 11 lutego 2026 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbył się finał wojewódzki XLIII Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Olimpiada, organizowana cyklicznie przez Związek Młodzieży Wiejskiej, skierowana jest m.in. do uczniów szkół ponadpodstawowych, pobierających naukę na profilu o charakterze rolniczym, ogrodniczym, weterynaryjnym lub innym, bezpośrednio powiązanym z działalnością rolniczą.
Zmagania konkursowe składały się z dwóch części. W pierwszej, uczestnicy zmierzyli się z testem, obejmującym 50 pytań z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa, ochrony środowiska z elementami energetyki odnawialnej, ekonomiki i zarządzania w gospodarstwie, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zagadnieniami, dotyczącymi Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.
Po pierwszej części, uczniowie uczestniczyli w prelekcjach, dotyczących Unii Europejskiej, oraz prezentacji firmy Chemirol – sponsora olimpiady. Część druga – odpowiedź ustna na trzy wylosowane pytania, wyłoniła 5 zwycięzców okręgu lubelskiego.
Maszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki : Bartosz Maj, Marcyniuk Sebastian, Oseła Sebastian, Rafał Bartnik.
Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe i pieniężne, uczestnicy upominki od sponsorów Olimpiady.
13 lutego 2026

VII Ogólnopolski Konkurs Filmowy KRUS „Moja Wizja Zero”.

W dniu 13 lutego 2026 r. uczniowie kl. I, II i III Technikum uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówki Terenowej w Krasnymstawie – Panią Iwoną Sędłak i Panem Pawłem Radziejewskim, na którym uczeń kl. III T Rafał Bartnik otrzymał nagrodę rzeczową za pracę konkursową. Ponadto Zespół Szkół w Żółkiewce - na ręce Dyrektora Zespołu Szkół w Żółkiewce Pana Henryka Różyło - otrzymał podziękowanie za udział ucznia w VII Ogólnopolskim Konkursie Filmowym KRUS „Moja Wizja Zero”.

Uczestnicy ww. konkursu mieli za zadanie nagrać dowolną techniką krótki film o treściach prewencyjnych, promujący bezpieczne zachowania w rolnictwie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zdrowie rolnika i jego rodziny w gospodarstwie rolnym. Jednym z wymogów konkursowych było uwzględnienie trzech filarów międzynarodowej strategii Moja Wizja Zero oraz jej Siedmiu Złotych Zasad. „Wizja Zero” jest strategią prewencji w dziedzinie bezpieczeństwa pracy Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego – ISSA, do którego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego należy od 1991 roku. W 2018 roku Kasa została oficjalnym partnerem kampanii popularyzującej „Wizję Zero” i podjęła się realizacji Strategii „Wizji Zero” w sektorze rolniczym w Polsce. Główny cel to zmniejszenie liczby wypadków i chorób zawodowych rolników, stworzenie lepszych warunków pracy i życia w gospodarstwach rolnych oraz podkreślenie wagi działań prewencyjnych Kasy. VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego dla Młodzieży „Moja Wizja Zero: dobrostan rolnika – „zdrowy styl życia” zorganizowana została pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uczniowie Zespołu Szkół w Żółkiewce w konkursie recytatorskim

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Józefa Czechowicza, który od lat promuje kulturę żywego słowa oraz rozwija wrażliwość artystyczną młodych ludzi. Zespół Szkół w Żółkiewce reprezentowali: 👉 Jakub Stachyra – klasa I Technikum Elektromobilności, 👉 Gabriela Smyk – klasa I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, 👉 Piotr Malec – klasa II Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki.

Udział w konkursie to nie tylko okazja do zaprezentowania umiejętności recytatorskich, ale również możliwość pracy nad interpretacją tekstu, dykcją, wystąpieniami publicznymi i przełamywaniem tremy. Nasi uczniowie udowodnili, że poezja Józefa Czechowicza i Juliana Tuwima jest im bliska, a rozwój osobisty i kulturalny stanowi ważny element ich edukacji — obok kształcenia zawodowego.

Jesteśmy dumni, że młodzież naszej szkoły chętnie podejmuje takie wyzwania i z zaangażowaniem reprezentuje naszą szkołę. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką nauczyciela języka polskiego, p. Mileny Niścior. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

3 lutego 2026

Z ZAWODEM W PRZYSZŁOŚĆ – OPERATOR ŁADOWAREK TELESKOPOWYCH

W ramach projektu „Z zawodem w przyszłość” aż 9 uczniów Zespołu Szkół w Żółkiewce ukończyło kolejny kurs zawodowy – Operator ładowarek teleskopowych
Wszyscy uczestnicy z powodzeniem ukończyli szkolenie oraz zdali egzamin końcowy z wynikiem pozytywnym w obecności egzaminatorów Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Tym samym nasi uczniowie zdobyli oficjalne kwalifikacje uprawniające do obsługi ładowarek teleskopowych
Zdobyta wiedza teoretyczna oraz praktyczne umiejętności to kolejny krok w rozwoju naszych uczniów Projekt pozwala im zdobywać cenne kwalifikacje, zwiększać swoje szanse na rynku pracy oraz pewniej planować przyszłość zawodową — zarówno w 🇵🇱, jak i za granicą.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
2 lutego 2026

Podsumowanie efektów pracy za I półrocze roku szkolnego 2025/2026

Dnia 02.02.2026 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Żółkiewce odbył się apel podsumowujący efekty pracy uczniów w Zespole Szkół w Żółkiewce za I półrocze roku szkolnego 2025/2026. W wydarzeniu uczestniczyli: Dyrektor Zespołu Szkół w Żółkiewce Pan Henryk Różyło, nauczyciele i uczniowie szkoły. Na początku Pan Dyrektor przedstawił wyniki nauczania i frekwencji poszczególnych klas oraz wyróżnił najlepszych uczniów.
Najwyższe średnie ocen uzyskali uczniowie:
Rafał Bartnik (kl. II T) - 4,73,
Gabriela Smyk (kl. I T) - 4,56,
Jakub Stachyra (kl. I T) - 4,53,
Jakub Król (kl. III T) - 4,50,
Bartłomiej Maj (kl. IV T) - 4,13,
Kacper Jędruch (kl. V T) - 4,20,
Kacper Chyrchel (kl. I T) - 4,07,
Miłosz Nowosielski (kl. I T) - 4,00.
Najwyższą frekwencję uzyskali uczniowie:
Rafał Bartnik (kl. III T) - 99,7%,
Gabriela Smyk (kl. I T) - 97,21%,
Jakub Stachyra (kl. I T) - 96,53%,
Dominik Czarnecki (kl. I T) - 95,33%,
Bartosz Borowiec (kl. I T) - 95 %,
Adam Daniło (kl. IV T) - 95%.
Następnie Dyrektor ZS w Żółkiewce Pan Henryk Różyło przedstawił osiągnięcia szkoły za I półrocze w roku szkolnym 2025/2026. Omówił wydarzenia i wyjazdy, w których uczestniczyła młodzież szkolna. Wyróżnił uczniów biorących udział w konkursach, zawodach sportowych i akademiach.
W dalszej części apelu zostały wręczone nagrody dla zwycięzców szkolnego konkursu literackiego „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego”, tj.:
I miejsce - Bartosz Albiniak (kl. V T),
II miejsce - Jakub Błaszczak (kl. V T),
III miejsce - Kacper Jędruch (kl. V T), Karol Łagód (kl. V T),
IV miejsce - Paweł Domoń (kl. V T), Jakub Stachyra (kl. I T).
Nagrody otrzymali też uczniowie, których prace plastyczne zostały wyróżnione w szkolnym konkursie „Stop uzależnieniom”: Klaudia Janicka (kl. I T), Jakub Stachyra (kl. I T), Bartosz Pawłat (kl. III T).
Na zakończenie apelu Dyrektor ZS w Zółkiewce Pan Henryk Różyło podziękował młodzieży za czynny udział w akademiach i uroczystościach szkolnych/gminnych/powiatowych oraz reprezentowanie naszej szkoły w konkursach i zawodach sportowych. Ponadto poruszył sprawy bieżące szkoły.