Zespół Szkół w Żółkiewce
Godło
ZS
w Żółkiewce
W końcu, nareszcie weekend!
08
:
28
:
19
Menu

Zobacz również
dziennik bip bip perspektywy OSE nie
28 maja 2026

PUCHAR WIOSNY 2026

Już po raz dwudziesty pierwszy, 28 maja 2026 roku, na boisku Zespołu Szkół w Żółkiewce odbył się turniej piłki nożnej „O Puchar Wiosny”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z gmin ościennych oraz uczniowie naszej szkoły.

Impreza sportowa miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie sprawności ogólnej i specjalistycznej w zakresie piłki nożnej, doskonalenie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej, rozwijanie elementów technicznych i taktycznych gry, a także przygotowanie młodzieży do udziału w zawodach sportowych i dążenia do osiągania mistrzostwa sportowego.

Podczas turnieju panowała miła i sympatyczna atmosfera. Zawodnicy przestrzegali zasad fair play oraz zdrowej rywalizacji ustalonych przed rozpoczęciem rozgrywek. Przebieg meczów komentowali uczniowie: Kacper Marchewka z klasy I T, Bartosz Pawłat z klasy IV T oraz Rafał Bartnik z klasy III T.

Na zakończenie turnieju zwycięzcom wręczono puchary i dyplomy. Nagrody przekazały Pani Maria Mirosław oraz Pani Katarzyna Wal – nauczycielki Zespołu Szkół w Żółkiewce. Zostały one ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

  • miejsce – Szkoła Podstawowa w Żółkiewce,
  • II miejsce – Zespół Szkół w Żółkiewce,
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Rudniku.
Zwieńczeniem integracji młodzieży naszej szkoły z uczniami klas ósmych było wspólne spotkanie przy ognisku, podczas którego na uczestników czekały gorące kiełbaski.

Organizatorem turnieju był Zespół Szkół w Żółkiewce. Dziękujemy opiekunom drużyn – Pani Jolancie Gorczycy oraz Pani Beacie Sawickiej – za sprawowanie opieki nad młodzieżą. Szczególne podziękowania kierujemy również do Pani Katarzyny Wal za sędziowanie turnieju.

6 maja 2026

Z głębokim żalem zawiadamiamy...

4 maja 2026

MATURA 2026

Dnia 04.05.2026 r. o godzinie 9:00 rozpocznie się matura z języka polskiego. W kolejnych dniach odbędą się egzaminy maturalne z matematyki, języków obcych i przedmiotów dodatkowych. W bieżącym roku do matury przystąpią absolwenci technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

Maturzystom życzymy połamania piór!

3 maja 2026

Gminne obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 MAJA

W 2026 roku przypada 235. rocznica uchwalenia Ustawy Rządowej, zwanej Konstytucją 3 Maja, która została spisana i wprowadzona w życie jako Konstytucja Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Uchwalony w 1791 r. przez Sejm Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego akt wprowadził trójpodział władzy, niósł gwarancje swobód obywatelskich, tradycje chrześcijańskie, tolerancję i wartości Oświecenia. Jako pierwsza w Europie i druga na świecie Ustawa Rządowa stanowiła dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych

Dyrektor Pan Henryk Różyło, nauczyciele i młodzież Zespołu Szkół w Żółkiewce aktywnie uczestniczyli w gminnych obchodach 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie: Gabriela Smyk, Klaudia Janicka i Piotr Malec prezentowali Sztandar Zespołu Szkół w Żółkiewce.

Uroczystości rozpoczęły się złożeniem wieńców przy tablicy upamiętniającej 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W imieniu Zespołu Szkół w Żółkiewce wiązankę złożyli uczniowie: Dominik Czarnecki i Rafał Suchodolski. Następnie uczestnicy udali się do kościoła pw. Św. Wawrzyńca na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, po której odbył sie koncert pieśni patriotycznych.

30 kwietnia 2026

Uroczysta akademia z okazji 235. rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 30 kwietnia 2026 r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 MAJA. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas I, II, III i IV Technikum: Rafał Bartnik, Piotr Malec, Emilia Sobieszczańska, Diana Dolecka, Gabriela Smyk, Jakub Stachyra, Dominik Czarnecki, Łucja Magier, Klaudia Janicka, Mateusz Nowosadzki, Sebastian Radecki pod kierunkiem nauczyciela historii, Pana Jerzego Stępnia. Uczniowie kl. I T: Szymon Podkościelny, Borys Bujak i Marcin Traczyński prezentowali Sztandar Zespołu Szkół w Żółkiewce.

Część słowno-muzyczna nawiązywała do przełomowych wydarzeń z 1791 roku, przypominając znaczenie Konstytucji 3 Maja jako pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej ustawy zasadniczej. Całość wzbogacona została pieśniami patriotycznymi i prezentacją multimedialną pt. „Ożywione obrazy”, która ukazywała postacie zasłużone dla epoki oświecenia, sportretowane przez Jana Matejkę na słynnym obrazie pt. „Konstytucja 3 Maja 1791 roku”.

Na zakończenie warto podkreślić, że data 3 MAJA powinna na zawsze pozostać w naszej pamięci jako symbol dążenia do wolności, suwerenności i odpowiedzialności za wspólne dobro.