Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Dnia 2 września 2024 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2024/2025. Delegacja młodzieży wraz z pocztem sztandarowym złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Następnie w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny i uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny.
Po mszy świętej młodzież udała się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej w obecności Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Krasnostawskiego Pana Marcina Zająca, Proboszcza Parafii Rzymsko-Katolickiej w Olchowcu Księdza Franciszka Klizy, Dyrektora ZS w Żółkiewce Pana Henryka Różyło, Kierownika Szkolenia Praktycznego Pani Marii Mirosław, Rodziców, Wychowawców, Nauczycieli i Uczniów odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Prowadzili ją uczniowie: Mateusz Kneć z kl. V T i Rafał Bartnik z kl. II T.
Pan Henryk Różyło serdecznie powitał gości, uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególne słowa skierował do pierwszoklasistów, przekazał im najważniejsze informacje na temat organizacji pracy w nowym roku szkolnym, życzył powodzenia i najlepszych wyników w nauce. Gorące życzenia owocnej pracy w nadchodzącym roku szkolnym przekazał uczniom i nauczycielom Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krasnostawskiego Pan Marcin Zając w imieniu swoim i Starosty Krasnostawskiego Pana Janusza Szpaka.
Nauczyciel języka polskiego – Pani Milena odczytała List Lubelskiego Kuratora Oświaty Pana Tomasza Szabłowskiego i Wojewody Lubelskiego Pana Krzysztofa Komorskiego skierowany Dyrektorów, Nauczycieli, Pracowników szkół i placówek oświatowych, Rodziców i Uczniów. Szczególne życzenia skierowane były do Uczniów : „jeśli potraficie o czymś marzyć, potraficie także tego dokonać”. Życzymy Wam zatem marzeń i wiary we własne możliwości. Wyznaczajcie sobie ambitne cele, stawiajcie czoła przeciwnościom i nie zrażajcie niepowodzeniami. Sukcesy trudno jest osiągać w samotności – życzymy, aby wszyscy pracownicy szkoły, koledzy i rodzina zawsze byli Waszymi sojusznikach w codziennej realizacji uczniowskich obowiązków.
Był to dzień szczególny nie tylko dla uczniów klasy pierwszej ale i piątej. Młodzież ostatniej klasy technikum odebrała świadectwa. Najlepsi zostali nagrodzeni za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i zaangażowanie w życie szkoły i środowiska: Mateusz Kneć, Krystian Mantaj i Marcin Nawrocki.
Po uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego uczniowie udali się do wyznaczonych sal lekcyjnych, gdzie spotkali się z wychowawcami.
Święto Plonów 2024
Początek nowego roku szkolnego poprzedziło Gminne Święto Plonów. Nasza szkoła tradycyjnie włączyła się w jego uroczyste obchody pragnąc podkreślić, że stanowimy cząstkę lokalnego środowiska. Zaprezentowaliśmy historię, kierunki kształcenia i osiągnięcia szkoły. Wystawa sprzętu rolniczego cieszyła się zainteresowaniem uczestników tegorocznych dożynek. Obecność potraw, owoców i warzyw podkreślała wspaniały efekt całorocznego trudu rolnika.
"Ileż to pracy i modlitwy w uprawę roli włożyć trzeba, żeby mieć na stole świeży bochen chleba".
Powiatowe obchody 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej
01 września br. odbyły się powiatowe uroczystości upamiętniające agresję hitlerowskich Niemiec na Polskę w których udział wzięli m. in.: starosta krasnostawski Janusz Szpak, wicestarosta Marek Nowosadzki, członek Zarządu Powiatu Mariusz Frąc, sekretarz Powiatu Ewa Gajewska, burmistrz Krasnegostawu Daniel Miciuła, zastępca burmistrza Monika Sawa, wójt Gminy Krasnystaw Wojciech Kowalczyk, przedstawiciele służb mundurowych, placówek oświatowych i instytucji kultury oraz poczty sztandarowe/p>
Zespół Szkół w Żółkiewce reprezentował dyrektor Henryk Różyło i poczet sztandarowy (Mateusz Kneć, Jakub Ścibak i Krystian Mantaj).
Obchody rocznicowe wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się mszą świętą w hołdzie bohaterstwa polskich obrońców i pamięci wszystkich poległych w walkach kampanii wrześniowej w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie, którą koncelebrował proboszcz Roman Skowron. Po eucharystii uczestnicy uroczystości udali się na cmentarz parafialny, gdzie przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych złożyli wieńce i kwiaty przy pomniku upamiętniającym ofiary hitleryzmu i stalinizmu.